Comitetul de anchetă al separatiștilor de la Tiraspol anunță că în urma verificărilor a găsit alte 10 dispozitive explozive nedetonate, plantate în zona centrului de radiodifuziune din localitatea Maiac: __În noaptea de 26 aprilie 2022, un grup de persoane neidentificate a intrat pe teritoriul centrului de emisie. Au pus mai multe mine. În dimineața zilei, la ora 6:40 și 7:05, două obiecte au fost aruncate în aer.__