🇪🇺 Maia Sandu a semnat decretul privind constituirea Comisiei naționale pentru integrare europeană. Printre membri se numără: Prim-ministra Natalia Gavrilița, Președintele Parlamentului, Igor Grosu, Vicepreședintele Parlamentului, Mihail Popșoi, deputații Dumitru Alaiba, Adrian Băluțel, Vladimir Bolea, Lilian Carp, Doina Gherman, Liliana Nicolăescu-Onofrei, Dan Perciun, Olesea Stamate, viceprim-miniștrii Nicolae Popescu, Oleg Serebrian și Andrei Spînu și miniștrii Dumitru Budianschi, Sergiu Gaibu, Sergiu Litvinenco și Ana Revenco