Marasmul la TV în Rusia, în plină intensitate: La televiziunea de stat rusă Rossia 1 se discută despre un posibil atac cu rachete intercontinenatale asupra New York-ului. Discuția are loc în contextul în care, miercuri, Rusia a lansat cu succes, în cadrul unui test, racheta balistică intercontinentală „Satan 2”. "Ar distruge tot New York-ul dacă ar ateriza acolo o bombă de 7.5 megatone", a spus unul dintre invitați