„Sinucideri la indigo” în rândul oligarhilor ruși: Vicepreședintele companiei Novotek s-ar fi spânzurat, după ce și-a ucis soția și fiica. Cadavrele celor trei au fost găsite la reședinția acestora din Costa Brava, Spania
Cazul este șocant și asemenător cu cel al fostului vicepreședinte al Gazprombank, care a fost descoperit mort alături de soția și fiica sa minoră, într-un apartament din Moscova, în urmă cu doar câteva zile.