Soloviov: Eu sunt foarte iritat de ce s-a întâmplat cu nava din Marea Neagră - Moscova. Ok, putem spune că avea mulți ani - da, a fost reparată - da, că avea puncte slabe... Eu tot înțeleg. Explicați-mi cum ați putut să-l pierdeți? (n. red. Ministerul Apărării al FR) Explicați cum naiba ați ajuns în acel punct al Mării Negre? În special la acea oră. Nu mă interesează ce s-a întâmplat, că au fost 2 rachete Neptun, așa cum spun ucrainenii... Și cum așa o navă militară nu poate face față unui atac cu rachete, când e dotat cu așa complex de protecție. Ceva a fost neactivat? Ok, să zicem că au lovit 2 rachete și au produs pagube? Dar ce e la voi cu tehnica anti-incendiară? De ce ea nu a funcționat și nava a ars practic din interior până la exterior.