Șefa Comisiei Europene Ursula von der Leyen a mers azi personal la Bucea, pentru a vedea urmările atrocităților comise de armata rusă: __Este de neimaginat ce s-a întâmplat aici. Am văzut fața hidoasă a armatei lui Putin. Am văzut umanitatea spulberată. (...) Suntem aici pentru a deplânge victimele și pentru a susține Ucraina.__