Fostul vicepremier pe reintegrare, Vladislav Kulminski: Cred că am fi putut să adunăm o echipă foarte puternică și foarte serioasă... Nu aș vrea să dau aprecieri, dar nu cred că Andrei Spînu ar fi trebuit să fie implicat în aceste negocieri cu Gazprom. Deloc... Dacă aveți un avion, nu puteți pune acolo un șofer de taxi care să-l piloteze, chiar dacă șoferul de taxi este un om super pregătit.
🔴 Azi replica lui Spînu conține un mesaj privat și scoate în evidență comportamentul dublu al lui Kulminski, în privat îl felicita, la TV îl critica:
Vlad, ce s-a schimbat? Pe 2 noiembrie, după semnarea contractului ai scris altceva. Vlad, “не по-мужски всё это”!
Din aceeași ediție