Investigație CU SENS: Cine împarte, parte-și face. Deputații beneficiază de compensații și indemnizații lunare chiar mai mari decât salariul. Vorbim de sume de circa 20 de mii de lei lunar (1000 euro)
Mai mult decât atât, nimeni nu verifică cum sunt cheltuiți banii, totul fiind lăsat, în mare parte, la discreția aleșilor poporului.