Centrul COVID-19 de la Moldexpo urmează a fi închis. Decizia a fost luată de Guvern în contextul în care actualmente situația epidemiologică privind COVID-19 în țară este relativ stabilă, iar în ultimul val al pandemiei centrul a fost utilizat doar pentru trierea persoanelor infectate, cele care aveau nevoie de tratament fiind transferate în instituțiile medicale