După plecarea soldaților ruși, aceștia ar fi lăsat străzile pline cu civili morți, legați cu mâinile la spate și împușcați, unii adunați în gropi comune. Imagini foto cu situația de pe străzi au fost publicate azi de presa locală. Străzile ar fi pline de cadavre ale civililor. Ministerul de externe de la Kiev cheamă o misiune internațională penală pentru a se documenta despre atrocitățile de acolo