‼️ Dmitri Medvedev a vorbit din nou despre posibila revenire a pedepsei cu moartea în Rusia. Potrivit lui Medvedev, moratoriul Curții Constituționale a Federației Ruse privind pedeapsa cu moartea „nu este Sfânta Scriptură”, iar hotărârile instanțelor se pot schimba. Altfel spus, Medvedev e ok ca Rusia să revină în Evul Mediu 🤦‍♂️