Din aceeași ediție
Conținutul mesajului este unul care pare o provocare ordinară: "Nu mai tolerăm ocuparea rușilor - cerem retragerea imediată a ocupanților ruși de pe teritoriu transnistrea. Slavă Moldovei, moarte rușilor"
Și mesajul e scris în rusă 😀
Cel mai probabil vorbim de noi provocări, care au scopul de a tensiona situația din regiune