Singuri au intrat în colț. Ministrul de externe de la Moscova Serghei Lavrov a declarat azi că Rusia nu va veni cu inițiative de îmbunătățire a relațiilor cu Occidentul: __Să vedem cum vor ieși ei înșiși din colțul în care au intrat
🇵🇱 Premierul polonez propune o blocadă economică totală a Federației Ruse, prin încetarea oricărei relații comerciale, atât pe mare cât și pe uscat