Dar nu asta este absolut problema. Și, repet, ci în faptul că mulți dintre acești oameni, prin însăși natura lor, sunt localizați mental tocmai acolo, și nu aici cu oamenii noștri, nu cu Rusia. Și acesta este, în opinia lor, un semn de apartenență la o castă superioară, la o rasă superioară.
Astfel de oameni își pot vinde propria mamă, atâta timp cât li se permite să stea pe holul celei mai înalte caste. Și vor să fie ca ea, imitând-o în toate privințele.