Ulterior, s-a aflat că, Primaria Capitalei n-a coordonat transportul cu Inspectoratul General al Situațiilor de Urgență, care preia refugiații de la Palanca. Primarul a fost acuzat că distribuie știri false pe facebook: __În gara provizorie se aflau 60 persoane, care au fost transportate cu autocarele puse la dipoziție de guvernul României spre Huși. (...) Ministerul Afacerilor Interne reiterează îndemnul de a vă informa din surse sigure
✂️ Azi dimineață vicepremierul Spînu l-a trolit pe primarul Capitalei, sugerând că în oraș sunt ambuteiaje, dar Ion Ceban ar fi preocupat de alte subiecte care nu-l vizează. Ceban i-a răspuns la comentarii: La mine e totul bine dle dominator. Nu Va faceti griji. Muncim de la 5.52 dimineata.