Tarifele la energia electrică ar putea fi majorate începând cu 1 aprilie. ANRE a publicat proiectele de decizie în acest sens. Potrivit lor, clienții Premier Energy, ar putea achita până la 2 lei și 17 bani, față de 1,51 de lei cât achită acum, iar cei de la SA ,,Furnizarea Energiei Electrice Nord” - un tarif de 2,51 de lei pentru un kWh, față de 2,04 cât achită în prezent