Ca primul război din Cecenia. O nouă interceptare publicată de ucraineni, unde un militar rus i-ar povesti cu înjurături unei voci feminine despre pierderile enorme ale armatei ruse: __Eram 1200, au rămas vreo 300. Trag cu tot ce au, tancurile sunt întoarse, eu sunt șocat, dacă știam că va fi așa, nici nu veneam (...) E ca războiul din Cecenia. Mâncăm pui, carne de vită, ce găsim... am găsit 25 L de tărie și i-am tras bine. Altfel, cred că-mi ieșeam din minți.__