Update: Ministrul Energiei a declarat la ProTv România că nu există motive pentru creșterea bruscă a prețurilor
Aglomerație la stațiile PECO din România. Șoferii din mai multe orașe fac cozi la stațiile PECO, după ce ar fi fost informați, fără vreo confirmare oficială, despre o scumpire cu peste 50% peste noapte a motorinei. Astfel de cazuri sunt raportate în Brașov, București, Cluj, etc.