Presa rusă: Compania Nord Stream 2 AG a depus cerere de insolvabilitate. Este vorba de conducta de gaz care leagă Rusia de Germania
Alte surse declară că cererea încă n-a fost inregistrată. Cu toate acestea, acum 2 zile, agențiile de presă internaționale scriau că proprietarii iau în calcul insolvența din cauza sancțiunilor.