Diplomații au boicotat discursul ministrului de Externe al Rusiei la conferința Organizației Națiunilor Unite: __Au ieșit din sală în semn de protest față de invazia Rusiei în Ucraina
📍Lavrov nu a putut ajunge fizic la eveniment, din cauza sancțiunilor avia, iar la eveniment a vorbit online în fața unei săli goale.