VOTAT: Parlamentul, cu votul a 88 de deputați, a votat introducerea stării de urgență în Moldova pentru 60 de zile. Toate instituțiile statului urmează să activeze în regim normal, drepturilor cetățenilor vor fi respectate. Gavrilița: Fac apel la calm, să fim solidari