Cum justifică Putin războiul, azi la o întâlnire cu marele business din Moscova - că nu știe cum Rusia ar fi existat fără asta 🤦♂️: __Tot ce se întâmplă sunt măsuri necesare. Nu ne-au lăsat șanse să acționam altfel. Riscuri în domeniul securității sunt așa mari, că altfel nu aveam cum să acționăm.__(...) __Ei nu s-au mișcat nici cu 1 mm.__ (...) __Măsuri necesare... pentru că erau așa riscuri, nu era clar cum ar fi existat Rusia mai departe.__