Un feribot cu 288 de persoane la bord a luat foc în Marea Mediterană: la bord erau și 29 de [români
](https://www.zdg.md/stiri/stiri-externe/video-un-feribot-cu-288-de-persoane-la-bord-a-luat-foc-in-marea-mediterana-la-bord-erau-si-29-de-romani/)🏟 Protest la Guvern și în fața Ambasadei SUA. Socialiștii și comuniștii, nemulțumiți de vinderea Stadionului Republican Ambasadei SUA la Chișinău