Șeful Inspectoratului General de Poliție, Iurie Podarilov, demis din funcție. Anunțul a fost făcut la ședința Guvernului. Decizia, vine, cel mai probabil, inclusiv după incidentul de la clubul de noapte Atico, moment în care poliția a fost ținută ore bune la ușă de paza localului, unde se presupune că petreceau procurori și judecători