„Directorul Centrului Național Anticorupție a dispus efectuarea unui control al biroului său de serviciu, în urma căruia au fost depistate dispozitive cu presupus scop de monitorizare. Materialele pe marginea acestui control au fost expediate procurorilor pentru examinare și luarea unei decizii”, se menționează în comunicatul instituției