Reacția deputatului Alaiba: Acesta este epilogul furtului miliardului. După ce au furat miliardul din rezervele BNM și au falimentat trei bănci, intuiesc că imediat după decizia de lichidare, au început a se uita ce se mai poate de păpat din activele acestora. Statul în continuare pierde bani pe care i-ar fi putut încasa. Am sesizat Procuratura Anticorupție cu solicitarea să se autosesizeze pe acest caz.