Aurescu, ministrul român de externe despre un conflict militar în Ucraina: __Sunt 2 săptămâni în care __dialogul __mai are o şansă. Sprijinim intens Kievul__
Ministrul român de Externe: „România nu va trimite trupe în Ucraina, în cazul unui conflict militar cu Federația Rusă, însă Bucureștiul sprijină „intens” Kievul la nivel diplomatic”