În 2008 am avut un preț de 4.4 cenți pentru energia electrică, în condițiile care în Ucraina era cu 40% mai scump, iar România oferea un preț de peste 7 cenți. Deci noi am obținut un preț foarte bun.
Am și întrebări către Procuratură. Dar ce se aude cu concesionarea aeroportului, dar ce se aude cu dosarul Miliardului? Tăceți toți, pentru că astfel o să ajungeți la persoane din conducerea țării. Asta se numește justiție selectivă.
Igor Dodon, comentarii după 3 ore de audieri la Procuratură pe marginea dosarului procurării de energie electrică din 2008: __Eu am studiat subiectul și pot să vă spun că în acest dosar nu pot fi nici măcar bănuit, eu personal nu am nicio vină. Dacă guvernarea crede că prin astfel de show-uri va schimba accentele de pe nemulțumirea populației, se înseală amarnic. (...) Eu sunt gata să vin și să discut, să prezint dovezi cu privire la nevinovăția mea. Apropo, potrivit nomenclatorului, în minister actele nu se păstrează mai mult de 10 ani