Din aceeași ediție
Moldovagaz anunță oficial că a transferat în întregime concernului rus Gazprom plata pentru gazele naturale furnizate în prima jumătate a lunii ianuarie - cca 64 mln dolari SUA
MoldovaGaz va solicita majorarea tarifelor la gazele naturale: Activăm in pierdere.
O nouă ședință CUC, blocată de exponenții Tiraspolului. Au refuzat categoric să discute despre acțiunile abuzive ale așa-numitor „grăniceri” și altor structuri de forță separatiste
Maia Sandu, mesaj de solidaritate către popor în contextul crizei energetice și pandemice: „Știu că nu e momentul pentru încurajări triumfaliste”
Unii sugerează fără rușine că prețul la gaz e mai important decât suveranitatea.
Nu sunt bogate țările care fac risipă, dar cei care cheltuie rațional. Nu putem face minuni peste noapte, dar putem rămâne uniți pentru a reuși. Istoria arată că în vremurile grele, atunci când am fost uniți - am reușit.
Trebuie să facem totul pentru a rămâne parte a lumii libere, în orice împrejurare. Trebuie să nu uităm cât de importantă e libertatea. Să nu o schimbăm pe beneficii materiale de scurtă durată. Vom reuși, suntem obligați să reușim!