Ca struțul - cu capul în nisip. Reprezentantul Gazprom în R. Moldova refuză să comenteze posibila sistare a livrării gazelor din Federația Rusă: "__Nu ofer niciun comentariu la acest subiect”, ne-a spus scurt Ghenadie Abașkin la telefon, care, potrivit unor surse - lobează de fapt interesele r. transnistrene.__