🌡 NOI COMPENSAȚII de la Stat. Guvernul va anunța azi noi măsuri de compensare la factura pe energie termică pentru consumatorii casnici. Sursele mele spun că acestea s-ar putea dubla în unele cazuri, după alocarea a încă 70 mln de lei 18 ianuarie 2022, 15:17
📍 La ora 15.30 premierul Gavriliță susține o conferință împreună cu ministrul Muncii și Protecției Sociale, Marcel Spătari. Cel mai probabil atunci va fi făcut anunțul 18 ianuarie 2022, 15:17 🔗 Link