Primarul Capitalei Ion Ceban și-a filmat într-un LIVE azi dimineață curtea (unde locuiește cu vecinii) și casa în care stă cu familia din 2012, în sectorul Buiucani din centrul Capitalei. Acesta spune că nu e vorba de lux și îi îndeamnă pe oponenții politici de la PAS să nu se obosească să trimită drona. Acțiunea lui vine după ce a publicat factura la gaz, de unde se poate vedea că a consumat peste 400 de m3