Din aceeași ediție
MoldovaGaz anunță că a transferat integral către Gazprom suma de bani pentru gazul utilizat în luna decembrie 2021: Riscul de deconectare încă rămâne valabil
Iar șeful MoldovaGaz, Vadim Ceban, îi ia apărarea ministrului Spînu în confruntarea pe care acesta o are cu experții din societatea civilă. A distribuit după 1 minut postarea lui Andrei Spînu în care acesta își apără poziția.
Ceban este invitat la TV8 diseară la emisiunea Marianei Rață.