Din aceeași ediție
Într-un final, acesta face o analogie cu "ai noștri" din ziua de astăzi care sunt gata să se urce în copac pentru că Maia Sandu nu vrea să-i pupe mâna lui Putin
🔘 Ce e diferit azi? „Ai noștri" sunt gata să se suie în copac. Ca să nu dezvolt ideea mai departe de similitudini cu cazul Roșca, Maia Sandu a respins în schimbul unei reduceri modice la tariful gazului un plan „Kozak-2” infinit mai periculos ca primul. Și? Ai „noștri” o îndeamnă ca ea să meargă la Moscova și să pupe mâna rușilor pentru „gaz ieftin". Aici e diferența – „ai noștri" sau poate „ai lor”, nu mai știu, propun să „pupăm mâna"! „Ai noștri” sunt gata să se suie în copaci... „Ai noștri", dar poate „ai lor”, nu mai știu...
Criza gazului va trece, nu și rușinea, nu și memoria. Vai de capul vostru, dragi moldoveni, dragi „ai noștri"...