Fiscul anunță 47,3 miliarde lei încasați în anul 2021, cu 16,7 % mai mult în raport cu perioada similară a anului precedent.
Vama, de cealaltă parte, se laudă cu încasări mai mari cu 50% în prima săptămână din 2022 comparativ cu 2021.
Din aceeași ediție
Vicepremierul Spînu anunță o conferință de presă pentru mâine la ora 10.00, unde se va vorbi despre piața gazelor
Mai multe surse media confirmă faptul că Premier Energy a solicitat ANRE aprobare unui tarif dublu pentru energia electrică. În prezent, tariful pentru populație este de 1,51 lei/kWh, or dacă solicitarea Premier Energy va fi acceptată de ANRE, prețul kWh va ajunge la 2,79 lei
Interesant, ce decizie va lua componența aprobată încă pe vremea lui Al Capone de Grozești? 😲