LIVE Marți, 23 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
🚦 Justiție

Municipalitatea a anunțat că va reactiva Departamentul COVID-19 de la Moldexpo: „Ne-am săturat de aceste ping-pong-uri”

10 ianuarie 2022, 11:15 · sursa: jurnal.md ↗ Sursă originală
Din aceeași ediție
🚀

Slusari vrea noutăți pe dosarul Energocom, unde Dodon are statul de bănuit: Au trecut 2 săptămâni de la audierea lui Igor Dodon pe cauza importului energiei electrice în 2008 cu prejudiciul Republicii Moldova de circa 12 milioane dolari. În continuare ce urmează ? Procuratura Generală nu are nimic de spus societății ?

10 ianuarie 2022, 11:15

PG, despre dosarul „Energocom” în care Dodon are statut de bănuit: „Urmărirea penală continuă”

↗ Sursă
🎱

Ion Ceban, pe urmele lui Dorin Chirtoacă la capitolul victimizare: Oamenii mă atacă pentru stâlpii căzuți, deoarece am anunțat despre lansarea - MIȘCĂRII ALTERNATIVA NAȚIONALĂ

10 ianuarie 2022, 11:15

După incidentul de duminică, autoritățile municipale susțin că toți pilonii din capitală vor fi verificați. Unii au fost montați în anii 1980

↗ Sursă
🧲

Procuratura știa despre locul aflării lui Ilan Șor, înainte ca imaginile cu acesta să apară în public. „Suntem în așteptarea unei decizii de la autoritățile din Israel”

10 ianuarie 2022, 11:15
↗ Sursă
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale