Iv. Ceban & Co sunt doar instrumente pentru ea. Faima unui nou păpușar este scopul ei final. Așa că unii prematur s-au bucurat că fața opoziției guvernării actuale va fi una de „MAN” fără multe șanse. Nu, va fi una de „Femeie”. Cu șanse. Și aceste șanse vor crește pe măsură ce va trece timpul, iar schimbările spre bine vor fi în întârziere din partea guvernării.
Cine-cine, dar Natașa știe să taxeze.
🔘 În postarea sa, Sturza sugerează că Maia Sandu riscă să rămână așa cum este, singură cu o redută în jur de 10-15 soldați fideli, deveniți peste noapte generali, dar fără trupe și mare pricepere la război. Epurările și filtrele nu prea încurajează pe nimeni să se înroleze. Mai rămâne mandatul popular. E nuclear, dar are și el termen de valabilitate. Așa că ne așteaptă în anul 2022 un război de uzură: toți „clientii” contracandidatului - împotriva Maiei Sandu.
👉 Postarea originală aici.
Din aceeași ediție