Din aceeași ediție
Colțul cu filme. De mai bine de o săptămână Don't look up este filmul care a împărțit telespectatorii în 2. Unii spun că e genial, alții - că e unul slab
Ideea de bază a filmului este extrem de bine aleasă (superficialitatea, interesele, politica, __păreriștii__ de pe social media), actori din categoria grea, însă tehnica și modul cum a ales regizorul să redea aceasta __satiră groasă__ ar putea stârni respingere în multe cazuri și chiar oprirea filmului după 30-45 minute
E dificil să spui că e un film foarte bun sau prost - așa a ales regizorul să redea subiectul. Dacă ma întrebați pe mine - aș fi preferat o notă mai elegantă a umorului, cu subînțeles - așa cum a făcut-o Peter Farrel în Green Book, care mi-a rămas în memorie că unul excelent și-l revăd de fiecare dată cu plăcere
Voi, ce părere aveți despre film?