Din aceeași ediție
În Moldova nu s-a administrat nicio doză de vaccin antiCOVID19 expirat. Declarația este făcută de ministra Sănătății Ala Nemerenco pe facebook, după ce Curtea de Conturi azi s-a aventurat să facă un mare deserviciu procesului de vaccinare și să sugereze direct într-o prezentare că peste 6000 de doze expirate ar fi fost administrate. Nemerenco: __Vaccinurile expirate, conform procedurilor, sunt retrase imediat din sala de vaccinări și nu se pot încurca nici prin eroare
🚦Nota 4 membrilor Curții de Conturi în frunte cu Marian Ilici pentru gafă. Să admiți așa afirmații, cu astfel de impact social trebuie să te ducă capul. Mai ales că subiectul a fost folosit de diferite grupuri pentru a disemina tone de fake news în spațiul online.