Din aceeași ediție
Primarul Capitalei vs Inspectoratul pentru Protecția Mediului (IPM)
În replică, Ceban spune că ar fi vorba de jupuierea intenționată a Apă Canal și, dacă IPM nu-și retrage sancțiunea - de luni vor fi debranșate de la apă întreprinderile mari (trebuiau să aibă stații de preepurare pe teritoriul lor). Ceban scrie că Inspectoratul ar fi luat probe în luna septembrie de la Stația de Epurare,__ iar ca prin minune, rezultatele analizei au fost gata în decembrie și s-a declarat că s-a depistat azot
💡IPM a revenit cu un mesaj și a spus că nimeni nu e mai presus de lege, iar sancțiunea rămâne în vigoare.
Așteptăm ziua de luni 😂