Când nu-i viziune vai de picioare. Nu vom avea benzi dedicate transportului public pe bulevardul Ștefan cel Mare din Chișinău, deși asta s-a anunțat acum câteva săptămâni: __Strada Ștefan cel Mare are un tronson de drum care este atipic, are o lățime nestandardă, care nu corespunde celeilalte părți a suprafeței străzii fiind mai mică în lățime. Pentru a amenaja acestei benzi dedicate transportului public s-a luat decizia în comun acord cu Poliția rutieră de a păstra aceeași suprafață de deplasare fără de a aplica marcajul
🕹 ODIMM are un director interimar, desemnat de Ministerul Economiei. Este vorba despre Dumitru Pîntea.