Primarul Chișinăului, Ion Ceban: Decizia de ieri luată de CEC este un exces de putere, după părerea mea. Transmit Guvernării că toate aceste decizii crează în continuare precedente și nimeni nu este veșnic instaurat în fotoliile moi. Nu îmi expun poziția în susținerea candidatului de la Bălți, dar mă pronunț împotriva fărădelegilor