Ofițerii Serviciului Protecție Internă și Anticorupție al MAI, în comun cu procurorii anticorupție, au descins în această dimineață cu percheziții acasă la un fost viceministru al Economiei, dar și fost director al „Moldtelecom”
Potrivit surselor Deschide.MD ar fi vorba despre Vitalie Iurcu. Dânsul este cercetat penal pentru îmbogățire ilicită.