Good news! Conducătorii auto nu vor fi obligați să dețină asupra lor permisul de conducere. În cadrul ședinței de Guvern, Ministrul Afacerilor Interne, Ana Revenco, a venit cu propunerea de modificare a Legii nr.131/2007 privind siguranța traficului rutier, care presupune excluderea obligativității șoferilor de a deține asupra sa permisul de conducere în traficul național. Conducătorii auto vor putea fi identificați de ofițerii de patrulare în regim digital