📺 Totul va fi bine - gazul nu se închide, dar telenovela continuă. Gazprom confirmă că a primit o solicitare din partea Guvernului moldovean, care cere un răgaz de câteva zile pentru a debloca tehnic $74 mln dolari SUA 24 noiembrie 2021, 16:04
🚀 După ce a creat o furtună în pahar, Gazprom spune că merge în întâmpinarea moldovenilor și că mai așteaptă până vineri efectuarea plăților. Parlamentul moldovean trebuie să se întrunească în zilele următoare pentru a oferi pârghii legale Energocom să stingă datoria MoldovaGaz, acumulată în octombrie și noimebrie. Aici detalii despre cum se va întâmpla 24 noiembrie 2021, 16:04 sursa: t.me ↗ Sursă 🔗 Link