🚦 Justiție Șeful MoldovaGaz confirmă notificarea primită de la Gazprom: 22 noiembrie 2021, 19:46 · sursa: newsmaker.md ↗ Sursă originală
💡 Ceban: „Confirm că am fost informați oficial. Este vorba despre plata gazului pentru luna octombrie și jumătate din plata pentru noiembrie. S-a produs o separare, întrucât, pentru octombrie, în tarif prețul de achiziție a constituit $150, iar noi cumpăram cu $800. Lucrăm asupra problemei. Este o prevedere inclusă în protocolul pe care l-am semnat cu Gazprom”, a menționat Vadim Ceban 22 noiembrie 2021, 19:46 🔗 Link