LIVE Luni, 22 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
🚦 Justiție

Șeful MoldovaGaz confirmă notificarea primită de la Gazprom:

22 noiembrie 2021, 19:46 · sursa: newsmaker.md ↗ Sursă originală
Din aceeași ediție
💡

Ceban: „Confirm că am fost informați oficial. Este vorba despre plata gazului pentru luna octombrie și jumătate din plata pentru noiembrie. S-a produs o separare, întrucât, pentru octombrie, în tarif prețul de achiziție a constituit $150, iar noi cumpăram cu $800. Lucrăm asupra problemei. Este o prevedere inclusă în protocolul pe care l-am semnat cu Gazprom”, a menționat Vadim Ceban

22 noiembrie 2021, 19:46
🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale