Unioniștii, ca de obicei, DELOC pragmatici în materie de politică externă: PUN a protestat în fața Ministerului de externe, după ce s-au declarat nemulțumiți că Nicu Popescu nu i-a făcut cu ou și oțet în interviul de la Radio Eho Moskvî: __Condamnăm cu vehemență declarațiile ministrului afacerilor externe și integrării europene, Nicu Popescu, din cadrul vizitei oficiale la Moscova, declarații referitoare la „politica echilibrată a Republicii Moldova între Vest și Est”
⚓️ Alaiba vede plusuri. Alaiba: „Mă bucur că Tauber se pare că va câștiga; Parlamentul scapă de o figurantă în furtul miliardului”