Averea judecătorului de la Bălți, reținut pentru îmbogățire ilicită. Casa în care locuiește judecătorul a fost construită de femeia de serviciu și de soțul ei, intendent la Curtea de Apel Bălți. Apoi, cei doi soți i-au dat casa de lux judecătorului în schimbul unui apartament de 74 de metri pătrați (!)
Fiul femeii de serviciu și al intendentului Curții de Apel Bălți la numai 20 de ani, a cumpărat, din salon, un Mercedes GLE care costa peste un milion de lei. Mașina, dată acum în căutare, era însă folosită de către magistrat.