🍟 Reprezentanții Mitropoliei solicită Guvernului compensarea tarifelor la gazele naturale pentru biserici și mănăstiri ca și pentru consumatorii casnici: __„Există riscul ca pentru facturile la gaz ale bisericilor problema să fie una enormă”__ 18 noiembrie 2021, 11:38 · sursa: zdg.md ↗ Sursă originală
📍 Când trebuie de achitat impozite - biserica e separată. Când e bâja cu banii - biserica e parte din stat și vrea compensații 🤦♂️ 18 noiembrie 2021, 11:38 🔗 Link