Maia Sandu s-a întâlnit cu părinții și avocatul deținutei Natalia Ursachi, mama a cinci copii condamnată la șase ani de închisoare: Parlamentul va modifica legea astfel încât pedepsele pentru astfel de fapte să nu fie atât de drastice. (...) Natalia Ursachi a fost condamnată după ce a luat de la un cetățean un împrumut de 500 de euro, dar și un automobil în valoare de 8 700 de euro pe care l-a vândut, dar nu a întors niciun ban proprietarului
16 noiembrie 2021, 15:45
· sursa: ziarulnational.md
↗ Sursă originală